مقالات کانون ان ال پی

کاربردهای ان ال پی در زندگی

کاربردهای ان ال پی در زندگی

11 دی 1398
344 بازدید

بارها شده در موقعیت حساسی قرار گرفته اید که نیاز به نشان دادن اعتماد به نفس و یا یک سخنرانی تاثیرگذار و قدرتمند بوده است تا بتوانید جایگاه خود را حفظ و یا آن را بهبود بخشید اما عدم اعتماد و عزت به نفس و سخت و دشوار بودن صحبت در برابر افراد دیگر باعث شده آن موقعیت را از دست بدهید و حتی حال که مشغول خواندن این مقاله هستید حسرت موقعیت های از دست رفته خود را بخورید. علم برنامه ریزی عصبی-کلامی که به صورت مخفف به آن ان ال پی می گویند مانند یک مکانیک عمل کرده و کارکرد مغز شما را تا چند برابر افزایش می دهد، نقاط کوری که در ذهنتان وجود داشته و تاکنون به آن آگاهی نداشتید کشف کرده، برای شما نمایان می کند و به شما یاری می رساند تا با آگاهی از آنها درصدد رفعشان باشید.
ان ال پی به شما کمک می کند تا به راحتی قادر به برقراری روابط فردی با دیگران باشید، ان ال پی مهارت های شخصی در زمینه متقاعد کردن دیگران را افزایش می دهد و به شما برای کسب یک نگرش ذهنی سازنده و مفید یاری می رساند، علم ان ال پی عزت نفستان را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد و غلبه بر تجربه های منفی گذشته را به شما آموزش می دهد. ان ال پی متمرکز شدن بر اهداف و هدایت انرژی درونی به سوی دستیابی به اهداف را به ما یاد می دهد و ارزش ها و باورهای ما را با آنچه که می خواهیم به دست آوریم، همسو می سازد. ان ال پی کمک می کند تا عادات نامطلوب و افکار منفی خود را ترک کرده و اعتماد به نفسمان را برای کارهایی که قصد انجامش را داریم، افزایش دهیم. ان.ال.پی. دستیابی به اهدافی که قبلا آنها را دست نیافتنی و غیرممکن می دانستیم را برایمان امکان پذیر می کند و از خلال آن درک متقابلی را برای ما فراهم می سازد. این علم ذهن ما را باز می کند و آموزش روش های خلاق برای حل مسئله را به ما آموزش می دهد. به ما یاد می دهد که چگونه از انجام دادن کارهایی که قبلا از انجام دادنشان واهمه داشتیم، لذت ببریم و بهره برداری بیشتر و مناسب تری از زمان داشته باشیم. ان.ال.پی. حس هدفمندی در زندگی را افزایش می دهد و به ما کمک می کند تا بر ترس ها و فوبیاهایی که در زندگی داریم غلبه کرده و آنها را بهبود بخشیم.

تسلط بر ضمیرناخودآگاه با ان ال پی

ان ال پی  نحوه تسلط به ضمیر ناخودآگاه را به ما آموزش می دهد. ضمیرناخودآگاه اغلب رفتارهای ما را کنترل می کند، اعم از اینکه ما به صورت آگاهانه هدف از انجام این رفتارها را بدانیم، یا ندانیم. برای درک و فهم انگیزه های درونی خودمان، به این نیاز داریم که پلی را بین ضمیرآگاه و ضمیر ناخودآگاه به وجود آوریم. تجانس و سازگاری در شرایطی پدید می آید که بین این دو قسمت راپورت یا رابطه سازندهای برقرار شود. در برخی از موارد ما متوجه این نکته می شویم که داریم به انجام کارهایی می پردازیم که از نقطه نظر ضمیر آگاه، دلایل رضایت بخشی برای اقدام به آنها نداریم. ضمیر ناخودآگاه 24 ساعته به هدایت و حمایت ما می پردازد. ما هرگز فراموش نمی کنیم که باید نفس بکشیم. قلب ما هرگز زدنِ مرتب و مستمر را فراموش نمی کند.
در ان.ال.پی. دو پیش فرض بسیار مهم وجود دارند:
ضمیر ناخودآگاه نیکوکار و نیک اندیش است.
در تمام رفتارها، یک نیت نیک و مثبت وجود دارد.

ان ال پی مقاصد ما را شفاف می سازد

ما اگر در رسیدن به مقاصد خودمان شکست بخوریم، به علت دلایل سه گانه است: 1- آنها ممکن است به صورت واقع بینانه، غیرقابل دسترس باشند. 2- شما ممکن است به اندازه کافی انگیزه پیدا نکرده باشید. 3- و هر چند ظاهرا دلخواه به نظر میرسند، ولی ممکن است از یک نقطه نظر وسیع تر، دلخواه به نظر نیایند.
برای اینکه برای شما یک هدف به صورت یک مقصود درآید، برای آنکه وصول به این هدف واقع گرایانه باشد، به این خاطر که این مقصود قابل دسترس باشد، برای اینکه به اندازه کافی انگیزه پیدا کرده باشید تا این مقصود را برای شما به شکل دلخواهی درآورد، باید از نقطه نظرهای متفاوت و مختلفی به آن بنگرید. ان.ال.پی. امکان این نوع نگرش را برای شما فراهم می کند تا از طریق آن به مقاصد اصیل و حقیقی خود پی ببرید و زندگی خود را در مسیر مناسبش راهبری کنید.

 

 

مقالات مرتبط

عشق و رابطه و ان ال پی ان ال پی چیست؟ پالو آلتو و ان.ال.پی ( توسط سهیلا سروش نیا) كاربرد علم ان . ال . پي . و اناگرام و علوم نوين در زندگی (توسط امیرحسین غروی یکتا) تاریخچه ان ال پی
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله