مقالات کانون ان ال پی

چگونه از دست دادن عزیزی (مرگ) روی ما تاثیر می گذارد؟

11 دی 1398
324 بازدید

مرگ چیزی است که هیچ کس نمیتواند از آن فرار کند و دیر یا زود همه موجودات زنده با آن روبرو خواهند شد .

 

چگونه از دست دادن عزیزی (مرگ) روی ما تاثیر می گذارد؟

مرگ چیزی است که هیچ کس نمیتواند از آن فرار کند و دیر یا زود همه موجودات زنده با آن روبرو خواهند شد . هر انسانی عکس العمل متفاوتی نسبت به مرگ دارد.داشتن اضطرب و احساس تنهایی و عصبانیت و گناه! در انتها احساس ناراحتی  بسیار معمول است .وقتی میفهمیم که این احساسات قسمتی از مراحل سوگ است، احساس بهتری پیدا خواهیم کرد. مهمتر اینکه باید بدانیم که با گذر زمان برطرف میشوند .

بسیاری از افراد مدت زمان طولانی تری سوگواری میکنند و بعضی ها نیاز به مشاوره پیدا میکنند.اما در انتها چاره ای جز کنار آمدن با این پدیده نخواهید داشت .

چگونه با مرگ عزیز کنار بیاییم؟ به طور قطع هیچ قانون قطعی برای این مورد ناراحت کننده وجود ندارد . شما ممکن است هرروز صبح وقتی چشم باز میکنید به یاد عزیز از دست رفته بیفتید و این موضوع تا 18 ماه ادامه داشته باشد (زمانیکه شخص از دست رفته بسیار نزدیک بوده باشد)

اما بعد این مدت دیگر اولین موضوعی نخواهد بود که با باز کردن چشم به خاطر بیاورید .

راهکارهایی مطرح شده که باعث میشود سریعتر با مرگ کنار آمد:

1-   احساسات خود را تخلیه کنید .

صحبت کردن یکی از بهترین درمانها برای کنار آمدن با غم از دست دادن است. با دوستان ،اعضای خانواده،مشاور ، میتواند درد شما را التیام بخشد (به اصطلاح ما درد و دل کردن . )

2-   هیچ ایرادی ندارد اگر احساس ناراحتی داشته باشید .

باید بدانید شما عزیزی را از دست داده اید و ناراحتی بخش گسترده ای از این داستان است و نمیتوان از آن فرار کرد. پس اگر ناراحت هستید خودتان را رها کنید و بگذارید ناراحت باشید .

3-   به کارهای روزمره مشغول شوید مانند قبل   ممکن است به کندی انجام شود اما سعی کنید کارهای روزانه را از سر بگیرید .

4- بخوابید : بهتر است کمی بخوابید  
خواب خوب برای شما لازم است . اگر دچار بی خوابی شده اید حتما به مشاور مراجعه کنید تا بی خوابی را برطرف کنید .

5-   غذاهای مقوی بخورید  
شاید بگویید اشتها ندارم اما حتی شده چند قاشق غذا بخورید تا احساس کرختی و خستگی شما برطرف شود

6-   از خوردن نوشیدنیهای الکلی جدا خودداری کنید 
این نوشیدنیها حال شما را بدتر خواهد کرد و کنار آمدن شما با این جریان را عقب خواهد انداخت و تنها هدیه آن احساس ناراحتی بیش از حد خواهد بود .

7-   جای خالی را در قلبتان را پر کنید
 مطمئنا هرگز عزیز را که از دست داده اید را فراموش نخواهید کرد اما باید با جریان زندگی همراه شد و ادامه داد و جای او همیشه خالی خواهد ماند ،اما بهتر است فعالیتی را انتخاب کرده که به آن بسیار علاقه داریم و به آن بپردازیم . مانند دویدن یا مجسمه سازی یا نوشتن. به طریقی جای خالی را پر کنیم . بهترین روش برقرای ارتباط با دیگران است. مهمانی رفتن و رفت وآمد را از سر بگیرید .

8-در مورد خاطرات خوب صحبت کنید
زمانیکه با دوستان و اعضای خانواده همراهید و صحبتی میشود از خاطرات مثبت عزیزتان صحبت کنید و به یاد او لبخند بزنید .

9-به این موضوع فکر کنید اگر او بود دوست داشت الان شما چگونه باشید؟ آیا از گریه شما و از زندگی بریدن شما لذت میبرد؟ و اگر شما به جای او بودید دوست داشتید او را افسرده و از کار افتاده ببینید؟ فکر کنید و مطمینا پاسخ شما منفی خواهد بود .

و در انتها پذیرش بسیار مهم است  با پذیرفتن این اتفاق در زندگی و روبرو شدن با این واقعیت  احساس بهتری پیدا خواهید کرد . میدانید کاری از شما بر نمی آید پس این مطلب را بپذیرید و زندگی را از سر بگیرید .

مقالات مرتبط

توقع مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد چگونه شبها براحتی بخوابیم قبل از شروع رابطه بیاندیشید به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله