مقالات کانون ان ال پی

فهرست عناوین

موفقیت مالی

11 دی 1398
542 بازدید

در بحث موفقیت مالی مهمترین مساله این است که همه چیز بستگی به شما دارد.اگر بخواهید می توانید موفقیت مالی را به هر نحوی که مد نظرتان است بدست آورید.

در بحث موفقیت مالی مهمترین مساله این است که همه چیز بستگی به شما دارد.اگر بخواهید می توانید موفقیت مالی را به هر نحوی که مد نظرتان است بدست آورید.
این حق شماست که ثروتمند شوید.مهمترین اصل در این راه انگیزه است که می تواند حس خواستن را در ما ایجاد کند.انگیزه موتور حرکتی ما به سوی هر هدفی است و ساختارهای خاص خود را دارد.

نکته ی مهم دیگر این است که بعد از تصمیم به ثروتمند شدن یاد بگیریم که چطور می توان پول بدست آورد.هیچ پولی از آسمان نمی بارد.جزاینکه شما چیزی را در مقابلش ارائه دهید.باید چیزی برای ارائه دادن داشته باشید تا بتوانید آن پول را دریافت کنید.این هنر خاص ماست که باید آن را شناسایی کنیم.

مثلا باید بتوانیم در هر نقطه ای که هستیم نیاز آن منطقه را شناسایی کنیم و محصولی ارائه دهیم که پاسخ به نیاز های بازار را هدف گرفته باشد.وقتی صحبت از محصول می کنیم منظورمان صرفا تولید کارخانه برای تولید نیست.گاهی محصول می تواند یک کتاب و یا ایده ای ارزشمند باشد و ارائه خدماتی را در بر داشته باشد.

پس حتما لازم نیست در ابتدا سرمایه کلان برای ثروتمند شدن داشت.

بعد از آنکه ایده را پیدا کردیم باید بیاموزیم  چطور برای آن هدفسازی کنیم.چون هر ایده ای به خودی خود شکل نمی گیرد.بنابراین باید یاد بگیریم چطور یک هدف را طراحی کنیم تا بتوانیم به آن برسیم و هدفی نباشد که دسترسی به آن غیر ممکن باشد و یا آن را نیمه کاره رها کنیم. هرچه بیشتر به سمت هدف پیش می رویم با موانعی روبرو می شویم که  تازه بعد از آن به فکر یافتن  راه حل میفتیم. از جمله موانعی که در  رسیدن به آرزوهای مالی مان به شمار میرود این است که خیلی ها بر اساس نوع تربیت و پرورش خود در حال ثروت زدایی از زندگیشان هستند و در واقع از ثروت فرار می کنند.بارها در همین جامعه مان افرادی را دیده ایم که هرچند به ثروت علاقه دارند اما پول گریز هستند.ارزشها و باورهای ما در رابطه با پول باید تغییر کند.و اگر در جایگاه درستشان قرار داشتند پس تا به حال باید به ثروت مورد نظر می رسیدیم.

اگر امروز تصمیم گرفته اید در سمیناری شرکت کنید و یا این مقاله را بخوانید پس در جستجوی باورها و ارزشهایی هستید که به سمت ثروت حرکت کنید.

یادمان باشد افرادیکه به ثروتهای کلان رسیده اند بیش از هرچیز این باور را در خود پرورانده بودند که پول چیز خوبی است و با آن می توان به رفاه بیشتری رسید.اغلب این باور را حتی در زمانی که بسیار بی پول بوده اند داشته اند. گاهی اوقات افرادی را میبینیم که با وجود کسب ثروت زیاد،آن را از دست می دهند زیرا در اعماق باورهای آنها این اصل که می توانند پولدار باشند وجود ندارد.

باید یاد بگیریم که با در نظر گرفتن همه ارزشها میتوان ثروتمند شد و اینها درتقابل با هم قرار ندارند.اگر جایی احساس کردیم که ثروت و ارزشهای ما در تقابل با هم قرار گرفته اند باید بتوانیم آن را کنترل کنیم.

باید دید چرا وقتی از اغلب افراد می پرسیم چقدر ثروت می خواهی عددی را می گویند که نشانه ثروتمندی نیست،در حالی که باید جرات کنیم و عددهای بالاتر را بگوییم .

در مسیر ثروت بسیار مهم است که تصمیم مناسب را بگیریم و مهمتر اینکه تصمیم مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب گرفته شود.

بزرگترین مانع موفقیت ترس است باید جرات کنیم تا ثروتمند باشیم چون تا پیش از این به اشتباه به ما دیکته شده است که ثروتمند بودن خوب نیست.ترس مخلوق بشر است.جاییکه بشر نتواند تشخیص دهد چه چیزی در مقابل او قرار گرفته است دچار ترس می شود.یا وقتی فرد نتواند آینده را پیش بینی کند ترس در او ایجاد می شود.البته ترس در خیلی جاها به کمک فرد می آید اما نباید اجازه داد مانع پیشرفت شود.

یکی از عوامل مهمی که در پیشرفت و کسب ثروت برای انسان مهم است،بحث باورهای ماست.باید بدانیم ثروت حق ماست و اینکه می توانیم خودمان تولیدکننده ثروت باشیم.چرا در بعضی کشورها افراد متمول زیادی وجود دارند؟

به این دلیل که آنها با پول آشتی کرده اند.ولی در کشور ما به رغم نیاز به پول ،آن را چرک کف دست می نامند.خیلیها بین علم و ثروت جدایی بوجود می آورند و هدفشان این است که ثروت را شکست دهند تا علم رشد کند.درحالیکه هر کدام از اینها جایگاه خود را دارند و اصلا در تقابل با هم نیستند. در دنیای امروز زمانی علم توسعه می یابد که ثروت پشتوانه آن باشد. کاری که باید کرد این است که ثروت سازی را به صورت علمی یاد گرفت و بدانیم به صورت سنتی به دنبال پول رفتن بی فایده است بلکه خلاقیت راه و چاره ماست. امروزه اگر علم و دانش کسب پول را نداشته باشید،اولا کسب ثروت بسیار سخت می شود ،دوما اگر پول هم بدست آید به دلیل نداشتن علم از دست خواهد رفت. موفقیت مالی یک علم است و باید آن را علمی بیاموزیم.

مقالات مرتبط

موفقیت مالی 10 کاری که انسانهای موفق دوباره تکرار نمی کنند رمز موفقیت از نظر سقراط ارتباط موثر و موفقیت 1 ارتباط موثر و موفقیت2
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله