مقالات کانون ان ال پی

مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد

11 دی 1398
602 بازدید

در این مقالات روی صحبت ما با آن عده ای از دوستانیست که ازدواج کرده اند و حالا منتظر فرزندی می باشند و یا نقشه ای برای اینکه صاحب یک نوزاد زیبا شوند را دارند.

مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد

در این مقالات روی صحبت ما با آن عده ای از دوستانیست که ازدواج کرده اند و حالا منتظر فرزندی می باشند و یا نقشه ای برای اینکه صاحب یک نوزاد زیبا شوند را دارند.

ممکن است هنگام تصمیم گیری ترس به سراغتان بیاید که نمیدانید آیا آمادگی این مرحله ی بسیار بزرگ را داشته باشید یا خیر؟

می دانیم ترس، از نداشتن و ناکافی بودن اطلاعات است. پس اگر هنوز باردار نیستید بهتر است اولین مرحله را به جمع آوری اطلاعات ریز و درشت در این مورد بپردازید.

البته تا مادر و پدر نشوید آن احساس زیبا را نمیتوانید در کتابها یا مقالات پیدا کنید.

زیرا که این احساس، عشقی است ناگفتنی و نا نوشتنی که فقط خودتان می توانید آن را تجربه کنید.اما موارد دیگر شامل تغییرات فیزیکی،روانی را از قبل مرور کنید تا بدانید که در دوران 9 ماه حاملگی چه تغییراتی می تواند در بدن شما اتفاق بیفتد و برای هرکدام راهکار و راه حلی بیاندیشید.

بسیاری از مادران نگران تغییراتی در هیکلشان هستند که قاعدتا در دوران بارداری کم یا زیاد اضافه وزن پیدا می کنند اما می توانند به راحتی آن را کنترل کنند و این باور غلط که می گویند حالا دو نفر هستی و تا می توانی بخور را ندید بگیرند.
فقط به حرف یک نفر گوش دهید که آن دکتر متخصصتان است.

اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری خطرناک است و صد در صد بعد از بارداری کم کردن این اضافه وزن دردسر ساز است پس بهتر است بدانید که از گوشه و کنار حرف زیاد می شنوید اما فقط صحبت متخصص را جدی بگیرید. و مطمئن باشید بعد از بارداری براحتی میتوان وزن اضافه شده را کاهش داد ،خوب این یک نمونه از ترسها و نگرانیها بود که برایش راه حل پیدا کردیم. همینطور بقیه نگرانیها را نوشته و راه حل پیدا کنید.

بارداری می تواند یکی از زیباترین اتفاقات زندگی یک زن باشد و همینطور یکی از پرچالش ترین آنها که هر خانمی بصورت متفاوت و منحصر به فرد آن را تجربه می کند. بارداری زندگی شما را از بسیاری جهات تغییر می دهد و زمانیکه شما این تغییرات را بدانید راحت تر می توانید با آنها کنار آمده و تجربیات مثبتی را بدست آورید.

بدن شما در جریان بارداری تغییر می کند و این تغییرات ممکن است برای عده ای سخت تر و برای عده ای ساده تر باشد. علاوه بر تغییرات فیزیکی،تغییرات روانی و ذهنی هم به سراغ شما می آید که باعث نگرانی و ترس و استرس می شود.

سوالهایی که ذهن شما را پر می کند از قبیل:

1- آیا فرزند من سالم است؟

2- آیا من مادر خوبی می شوم؟

3- آیا می توانیم از نظر مالی او را ساپورت کنیم؟

در دوران بارداری،خستگی،ترس،سوخت و ساز بدن،تغییرات هورمونی مانند استروژن و پروژسترون روی انتقال دهنده های عصبی که کارشان تعادل خلق و خو است تاثیر می گذارد. این تغییرات خلق و خو در هفته های 6 تا 10 بارداری و همینطور سه ماه آخر که بدن آماده می شود برای زایمان کردن بیشتر است.

اولین پله این است که بدانید این تغییرات طبیعی است و تنها شما نیستید ،بلکه تمامی زنان باردارکم و زیاد آن را تجربه می کنند.

روزانه حداقل 15دقیقه راه بروید.

غذای خوب و مفید بخورید.

خوب بخوابید.

مدیتیشن کنید.

و حالا یک تکنیک ساده:

می توانید هر شب این تمرین رامرور کنید

خطی را در نظر بگیرید که روز آن در حرکت هستید و در کنار شما فرزندانتان هم حضور دارند.او را تجسم کنید که 30 ساله است.چه چهره ای دارد؟آیا او  ازدواج کرده؟بچه دارد؟به چه شغلی مشغول است؟تحصیلاتش چیست؟به چه چیزهایی علاقه دارد و دنیا را چگونه می بیند؟

حالا به عقب تر می رویم.او 20 ساله است.در چه رشته ای تحصیل می کند؟چه چیزهایی را تجربه کرده است؟چه احساساتی  در رابطه اش دارد؟

و با شما چگونه است؟

باز هم عقب تر می رویم.15 سال دارد و دبیرستانی است.

اطرافش چه می گذرد؟روابطش با شما و دنیای اطرافش به چه نوعی است؟
تفریحات و علایق او به چه چیزهایی است؟

باز هم عقبتر می رویم
او 10 ساله است.کودکی او چگونه می گذرد؟شادیها و بازیهای او چگونه است؟رویاهایش به چه شکلی است؟

باز هم عقبتر می رویم و او 5 ساله است.
دنیای جادویی او چگونه است و زندگی که شما برای او رقم زدید به چه نحوی است؟

عقبتر از آن زمانی که بدنیا آمده و به چشمان شما نگاه می کندو انگشت شما را می فشارد شما چه احساسی دارید؟از اینکه کودکی سالم و زیباست چه فکری میکنید؟

و حالا خودتان را نگاه می کنید و احساسات زیبایی که در ذهن شما شکل می گیرد.

این مراحل را بارها و بارها مرور کنید تا با حس خوب به استقبال او بروید.

بدانید شناخت شما از دنیای اطراف و دنیای درونی در زمان بارداری می تواند روی هورمون های شما تاثیر زیادی داشته باشد تا شما را از احساسات منفی و افسردگی و تغییرات بیش از اندازه ی خلق و خو نجات دهد.

مقالات مرتبط

توقع مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد چگونه شبها براحتی بخوابیم قبل از شروع رابطه بیاندیشید به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله