مقالات کانون ان ال پی

لاغری با NLP

لاغری با NLP

17 اردیبهشت 1399
628 بازدید


چاقی و اضافه وزن یکی از مهمترین مشکلات دنیای امروز است. دلایل چاقی افراد همیشه مورد بحث بوده و خواهد بود . بسیاری از متخصصان تغذیه در مورد گرایش افراد به غذاهای پرکالری و چاق کننده صحبت میکنند اما اینکه چه چیزی باعث گرایش ما به نوعِ غذایی که میخوریم؛ میشود مقولهای فراتر از علم تغذیه و فیزیولوژی بدن است. مقوله ای در حیطه ذهن ما ... و ضمیر ناخودآگاه ماست.
مطمئنا تا به حال درباره قدرت ذهن و تاثیر آن بر زندگی فردی بسیار شنیده اید . باید بگوییم که این ایده حتی درباره نوع غذایی که می خورید صدق می کتد. به بیان ساده، ذهن ما مسئول نوع تغذیه ما است.
NLP با کار بر روی ذهن و نحوه تفکر انسان، بر بسیاری از مقوله های مهم زندگی او تاثیری مثبت و شگرف داشته است.  انتخاب نوع تغذیه و کاهش وزن یکی از مهم ترین دستاوردهای این علم محسوب می گردد و آمار نشان داده که امروزه رژیم ذهنی جای رژیم غذایی را گرفته است.
برای توضیح دقیق تر باید به این مورد اشاره کنیم که : NLP‌ به ما می آموزد که در مرحله اول چگونه تفکرات و باورهای غلط خود را درباره لاغری و تغذیه تغییر دهیم . در مرحله دوم چگونه تفکر جدید خود را برای دستیابی به هدف مورد نظر ( در اینجا لاغری) ایجاد کنیم و در نهایت چگونه آن را از طریق قدرت کلام و رفتارهای خود در زندگی پیاده سازی کنیم. 

مرحله اول : تفکرات و باورهای غلط خود را دور بریزید

تحقیقات نشان داده که گفتگوها و مکالماتی که افراد در طول روز با خود دارند بسیار بیشتر از مکالمات آنها با سایر افراد است !! و متاسفانه حقیقت دیگر این است که غالباً گفتگوهای ذهنی افراد منفی است. درباره مقوله لاغری و کاهش وزن هم وضع به همین منوال است . اکثر افرادی که چاق هستند و یا از اضافه وزن رنج می برند  دائما با خود چنین گفتگوهایی دارند:
"متابولیسم بدن من ضعیف است و به سختی لاغر می شوم "
"من به صورت ژنتیکی چاق هستم"
"من آب هم می خورم چاق می شوم "
"من غذا زیاد نمی خورم ولی نمی دانم چرا چاق می شوم"
 NLP‌می گوید: “ابتدا یاد بگیر که این گفتگوها را از ذهنت پاک کنی" تا تغییری در نحوه تفکرمان ندهیم هیچ چیز تغییر نمی کند.

مرحله دوم : ایجاد تفکر جدید

اصولا انسان ها نسبت به تغییر مقاوم هستند و شاید دور ریختن باورهای گذشته و پایه ریزی تفکر جدید از سخت ترین مراحل باشد. وقتی در زندگی خود خواهان تغییر هستید بایستی قبل از آن و مهم تر از هر چیز ذهنیت خود را تغییر دهید . NLP‌ به شما در این جریان کمک می کند.  قطعا ایجاد تفکر جدید یک فرآیند است و اینگونه نیست که شما فکر کنید اگر به خود بگویید "من از فردا صبح که بیدار شدم به گونه ای دیگر فکر خواهم کرد" تفکرتان تغییر کرده و به موفقیت می رسید، بلکه این تغییر زمان بر و حاصل تمرینات مستمر و مکرر است.
ایجاد تفکر جدید و گسترش آن در ذهن، به گونه ای که آن تفکر در شما  نهادینه شود و منشا تغییرات مثبت در زندگی شما شود، مستلزم صرف زمان، به کاربردن جملات و کلمات تاکیدی مثبت و اعمال تغییرات هرچند کوچک و گام به گام در زندگی شماست. بنابراین با گفتن برخی جملات تاکیدی مثبت به روند گسترش طرز فکر نو و کاهش وزن خودتان کمک کنید. هیچگاه قدرت کلام را دست کم نگیرید. بزرگترین تغییرات از کلامتان، که در نهایت طرز تفکر شما می شود؛ نشات می گیرد.

 

مقالات مرتبط

عشق و رابطه و ان ال پی ان ال پی چیست؟ پالو آلتو و ان.ال.پی ( توسط سهیلا سروش نیا) كاربرد علم ان . ال . پي . و اناگرام و علوم نوين در زندگی (توسط امیرحسین غروی یکتا) تاریخچه ان ال پی
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله