مقالات کانون ان ال پی

قبل از شروع رابطه بیاندیشید

11 دی 1398
284 بازدید

روی سخن با افرادیست که هنوز ازدواج نکرده اند در رابطه ای هستیم که می دانیم نتیجه ای ندارد.می دانیم از ابتدا اشتباه انتخاب کرده ایم ولی توان جدا شدن و ادامه دادن را نداریم. از ابتدا نشانه هایی در این انتخابی که کرده ایم مشهود است

قبل از شروع رابطه بیاندیشید

روی سخن با افرادیست که هنوز ازدواج نکرده اند. در رابطه ای هستیم که می دانیم نتیجه ای ندارد.می دانیم از ابتدا اشتباه انتخاب کرده ایم ولی توان جدا شدن و ادامه دادن را نداریم. از ابتدا نشانه هایی در این انتخابی که کرده ایم مشهود است. مسئله ی ما انسانها این است که قبل از اینکه انتخاب کنیم نمی دانیم چه می خواهیم؟چه فردی را می خواهیم؟با چه ویژگیهایی می خواهیم؟او چه باشد و ما چه باشیم؟اصلا به چه دلیل رابطه را برقرار کرده ایم؟ آیا فقط میخواهیم فردی باشد تا تنها نباشیم؟از خانه و خانواده دور شویم؟آزادی داشته باشیم؟

اگر از ابتدا بدانیم شریک زندگی خود را چگونه انتخاب کنیم و او چه ویژگیهایی باید داشته باشد درصد خطا بسیار کم می شود. هر انسانی الویتهایی دارد. مثلا یک فرد برایش تحصیلات،خانواده،سن،ولخرجی و ... مهم است و دیگری ظاهرزیبا مهربانی، کدبانویی و...هر فردی معیارهای متفاوتی دارد.ممکن است صدها معیار باشد اما از این صدتا پنج تا مهمترین هستند.

با فردی که آشنا می شوید اگر پنج تا را داشت رابطه را با او برای شناخت بیشتر ادامه دهید ولی اگر نداشت وقت خود را هدر ندهید و رابطه برقرار نکنید.

اکنون ما معیارها را مشخص کردیم،توقعات خود را مشخص کردیم آیا ما هم می توانیم توقعات شریک خود را برآورده کنیم؟وقتی می گوییم او باید این کار را بکند در قبالش ما حاضریم چه کاری کنیم؟

بدانید که ارتباطات دو طرفه است و در زندگی تعامل متقابل بهتر است وجود داشته باشد که بعدها نگوییم من این همه کار کردم و او هیچ
این آغاز مشکل است. اگر درون رابطه ای هستید که می دانید به بن بست می رسد حالا تصمیم بگیرید. هرچه زودتر.مهم نیست چند سال می گذرد.فکر کنید.آیا می توانید ادامه دهید؟آیا تلاش خود را کرده اید؟آیا دلایل شما منطقی است؟آیا می توانید ببخشید؟ وحالا به هر دلیلی که می دانید انتها ندارد و در موردش صحبت کرده اید و راه حل را جستجو کرده اید و همچنان می دانید بی فایده است تمامش کنید.

با هر نفسی که می گذرد عمر می رود وشما تمام تمرکزتان را روی این موضوع گذاشته اید باز هم می گویم ترک عادت موجب سلامتی است اگر فکر می کنید بهتر است تمام شود و راهی برای ادامه دادن ندارید از مشاور کمک بگیرید.ان ال پی می تواند این موضوع را برای شما برطرف کند.

به قول دکتر کوروش معدلی قرار نیست عاشق باشیم وآهنگ غمگین گوش دهیم و از اشتها بیفتیم.میتوانیم عاشق باشیم و برقصیم و براحتی غذا بخوریم.بر عکس این هم وجود دارد.تمام این افکار  نگران کننه ذهنی است. میتوان آنها را برطرف کرد.وقت خود را تلف نکنید و از الان به فکر چاره باشید تا جلوتر نرفته اید.
 ما نشانه ها را نادیده می گیریم به این امید که من می توانم تغییرش دهم.مطمئن باشید شما نمی توانید کسی را تغییر دهید پس با این امید جلو نروید. اگر معیار شما این است که او برایتان هدیه بخرد یا به حرفتان گوش دهد یا دروغ نگوید و.. حتی بعد از چند سال هم این رفتارها همچنان به قوت خود باقی است و فقط برای مدت زمان کوتاهی  بعد از صحبت کردن رفتارش تغییر می کند.
این رفتارها را بپذیرید و اگر نه جدا شوید هنوز اتفاقی نیفتاده است.یک دوستی است .یک رابطه است میتوان از عواقب بعدی جلوگیری کرد. ببینید نشانه ها چیست؟ببینید میزان خوبیها و بدیها چقدر است؟کفه ی کدام ترازو سنگینتر است؟بی توجه رد نشوید.هنوز وقت دارید.

و اگر آسیبی دیده اید در این رابطه و به دنبال جبران آن هستید دست نگه دارید و سعی کنید ببخشید بخشیدن کار سختی است اما آرام بخش وجود شماست.و باز اگر
 نمی توانید فراموش کنید و همیشه گوشه ی ذهنتان است،پس تمامش کنید و بگذارید برود. چون تا آخر می خواهید با دید دیگری به او نگاه کنید و همیشه در پس ذهنتان خود را قربانی و او را ظالم ببینید. روی سخن من با مجردهاست.کسانی که هنوز ازدواج نکرده اند.با تکنیکهای ان ال پی و با کمک مشاورین ان ال پیست زودتر موانع خود را برطرف سازید و اجازه دهید خوشحالی و آرامش به زندگیتان باز گردد.

مقالات مرتبط

توقع مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد چگونه شبها براحتی بخوابیم قبل از شروع رابطه بیاندیشید به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله