مقالات کانون ان ال پی

درمان با روش برنامه ریزی عصبی- بیانی

درمان با روش برنامه ریزی عصبی- بیانی

11 دی 1398
421 بازدید

برنامه ریزی عصبی- بیانی (NLP) ترکیبی از NLP ، مجموعه ای از مداخلات مبتنی بر زبان و حواس و تکنیک های اصلاح رفتار با هدف کمک به بهبود خودآگاهی مشتری، اعتماد به نفس، مهارت های ارتباطی و اقدامات اجتماعی است. از اهداف NLP این است که به مراجعه کننده کمک کند تا به این درک برسد که شیوه نگاه به جهان بر نحوه عملکرد شخص در جهان تأثیر می گذارد و لازم است که افکار و الگوهای رفتاری که در گذشته نفع مسلمی نداشتند را تغییر دهد. با این حال، شواهد تجربی از اثربخشی NLP محدود است.

موارد کاربرد

NLP برای درمان ترس و فوبیا، اضطراب، کمبود اعتماد به نفس، استرس، اختلال استرس پس از سانحه و كاهش كیفیت زندگی به دلیل مسائل روانشناختی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

انتظاری که از ان ال پی داریم

یک درمانگر NLP ممکن است از تکنیک های مختلفی مانند تجسم، یا شکل دادن به تصویر ذهنی از آن چیزی که مشتری می خواهد، و همچنین تفکیک بصری- حرکتی، استفاده کند، فرایندی که توسط آندرمانگر مراجعه کننده را در تسکین تروما از مسیر تخیل و تجربه خارج از بدن راهنمایی می کند. ممکن است درمانگر به دنبال کمک به اصلاح زبانی که منجر به تفکر منفی و ارتباط معیوب می شود، باشد. درمان NLP بسته به فرد و میزان مشکل می تواند کوتاه مدت یا بلندمدت باشد.

Nlp چگونه کار می کند؟

NLP جهت کمک به مشتریان در درک ذهن خود، چگونگی تفکر و رفتاری که انجام می دهند، و به منظور کمک به مراجعین برای یادگیری مدیریت روحیه و احساسات و برنامه ریزی مجدد در نحوه پردازش اطلاعات است. در عین حال، NLP به گونه ای طراحی شده است که به مراجعه کنندگان کمک می کند تا روش های موفقیتشان در گذشته را ببینند و تعیین کنند که چگونه می توانند به راحتی و کارآمدتر آن موفقیت را در سایر زمینه های زندگی خود تکرار کنند. درمانگران NLP معتقدند که مراجعانشان جواب مشکلات خود را در درون خود دارند. این فقط موضوعیست که به آنها کمک می کند تا پاسخ هایشان را ترسیم کنند.

در برنامه ریزی عصبی- کلامی به دنبال چه چیزی بگردیم؟

یک درمانگر NLP فردی است که دارای مجوز حرفه ای بهداشت روان، مددکار اجتماعی یا درمانی است که دارای آموزش های اضافی در مورد مداخلات و تکنیک های NLP از طریق کارگاه ها و برنامه های مربیگری است. علاوه بر بررسی اعتبار و تجربه، شما باید در کار با هر درمانگر NLP که انتخاب کرده اید ، احساس امنیت و راحتی کنید.

 

مقالات مرتبط

عشق و رابطه و ان ال پی ان ال پی چیست؟ پالو آلتو و ان.ال.پی ( توسط سهیلا سروش نیا) كاربرد علم ان . ال . پي . و اناگرام و علوم نوين در زندگی (توسط امیرحسین غروی یکتا) تاریخچه ان ال پی
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله