مقالات کانون ان ال پی

تکنیک های ان ال پی در عشق

تکنیک های ان ال پی در عشق

17 اردیبهشت 1399
275 بازدید


ان ال پی مطالعه ارتباط بین نشانه ها و احساسات و ادراک انسان است. در طول زندگی و رشد انسان چارچوب و ساختاری در ذهنش شکل می گیرد که تا از آن کارکرد و نحوه شکل گیری این چارچوب آگاه نشود، نمی تواند  آن را کنترل کرده و بر آن مسلط شود. ان ال پی با کشف این ساختار به افراد کمک می کند تا با ایجاد تغییرات و انجام تمرینات به خصوصی کیفیت زندگی خود را در ابعاد مختلف بهبود بخشند. این روش صرفا برای مسائل عشقی و روابط عاطفی نیست بلکه در تمامی ابعاد زندگی انسان کارکرد دارد.

تکنیک های ان ال پیِ عشق چیست؟

تکنیک های ان ال پیِ عشق در واقع همان ان ال پی است که به گونه ای یکپارچه در جهت برنامه ریزی عصبی زبانی هر فرد برای برانگیختن حس علاقه و یا رجوع به رابطه به کار گرفته می شود. ما در روابط بین فردی خود از دو عنصر مهم بهره مندیم. عنصر اول استفاده از کلمات و  برقراری ارتباط کلامی و عنصر دوم استفاده از حالات بدن، لحن گفتار و به طور کلی ارتباط غیرکلامی است. در روابط و تعاملات ما هر دوی این عناصر نقش مهم و به سزایی را ایفا می کنند اما متاسفانه ما عادت کرده ایم بیشتر به بخش شنیداری تمرکز کرده و از حالات بدن و لحن گفتار طرف مقابل غافل شویم. در حالیکه این دو به یک اندازه مهم و قابل توجه است؛ حتی گاهی ارتباط غیرکلامی اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا ما در کلام می توانیم دروغ بگوییم و طرف مقابل را فریب دهیم اما کمتر کسی این توانایی را دارد که هنگام دروغ گفتن حرکات  بدن خود را کنترل کند و همین طور کمتر کسی دانش رمزگشایی حرکات غیرکلامی را داراست.

از چه طریق بر شخص دلخواه تاثیر گذاریم؟

ما برای تاثیر بر شخص مورد علاقه مان از طریق دو مجرا می توانیم استفاده کنیم: 1- حس دیداری 2- حس شنیداری. در رابطه با حس دیداری ما با پوشیدن لباس های زیبا و ظاهر خود سعی در تاثیر بر دیگری داریم و در رابطه با حس شنیداری با خوش صحبت بودن و ابراز محبت کلامی سعی بر جلب توجه طرف مقابل داریم. اما بعد از گذشت مدت زمانی همه چیز تکراری و عادی می شود و اینجاست که با کمک دانش خود و رمزگشایی حرکات بدن و حالات غیرکلامی طرف مقابل می توانیم بیشترین تاثیر را بر او گذاشته و به نیازهای او پاسخ دهیم. به عنوان مثال با بهره گیری از چشم خوانی و حرکات چشم طرف مقابل می توانیم استراتژی او برای دوست داشته شدن را درک کرده و همان گونه که او دوست دارد، رفتار کنیم و یا فکرش را خوانده و رفتاری مطابق با فکر او از ما بروز دهد که باعث خوشحالی و رضایت شخص مورد علاقه ما شود.

تاثیر ضمیرناخودآگاه

بزرگ ترین دستاورد تکنیک ان ال پی نفوذ به ضمیرناخودآگاه افراد و برنامه ریزی عصبی و کلامی آنهاست به گونه ای که در راستای اهداف و مقاصد ما گام بردارند. 98 درصد از تصمیماتی که در زندگی می گیریم از ناخودآگاه ما نشات می گیرد و ناخودآگاه ما نیز براساس باور، افکار و احساساتی که داریم برنامه ریزی می شود. ناخودآگاه ما داده های وارد شده را دریافت کرده و بعد از پردازش داده ها بر طبق فرمولی که براساس آن ساختار یافته است، عمل می کند. ان ال پی که در ناخودآگاه هر فرد شکل گرفته است سبب واکنش متفاوت او به شرایط و حوادث خواهد بود. شخصیت انسان از کودکی تا لحظه مرگ طبق عوامل و احساسات متفاوت در حال برنامه ریزی و شکل گیری است.

دو استراتژی عشق در ان ال پی

در روش ان ال پی دو استراتژی در رابطه با عشق عنوان شده است: 1- استراتژی ان ال پی سخت 2- استراتژی ان ال پی نرم. استراتژی نخست در رابطه با گذشته و کودکی ماست که در اثر گذر زمان و طی جامعه پذیری برای ما شکل گرفته است و تغییر آن به سختی صورت می گیرد و بخش اعظمی از رفتارهای ما  را شکل می دهد. استراتژی دوم در طی دوره زمانی کوتاهی شکل می گیرد و مربوط به بزرگسالی ماست به همین دلیل تغییر یا ترک آن امکان پذیر و آسان تر است.
برای شفاف تر شدن این دو استراتژی به ذکر مثالی هایی در این رابطه می پردازیم: تصور کنید فردی در کودکی به خاطر بینی بزرگی که داشته، مورد تمسخر اطرافیان و خانواده قرار گرفته، ناخودآگاه مدل بینی ای که دارد برایش تبدیل به عنصری نفرت انگیز می شود و این امر در بزرگسالی برای انتخاب شریک زندگی و یا معشوق خود تاثیر خود را نمایان می کند. به گونه ای که او به سمت افرادی که بینی بزرگی دارند، جذب نمی شود و معشوقی را انتخاب می کند که مدل بینی اش شباهتی به بینی خودش نداشته باشد. در استراتژی سخت، شما باید به این عناصر که فرد موردعلاقه تان براساس آن دست به انتخاب می زند، آگاه باشید و بتوانید از طریق آن او را مجذوب خود کنید.
در استراتژیِ دوم خاطراتی است که افراد در طی یک رابطه با یکدیگر می سازند و این خاطرات می تواند حس خوبی را به فرد القا کند و یا حسی آزاردهنده و نامطبوع را برای او به همراه داشته باشد. به عنوان مثال خاطره ای که دو فرد عاشق از یک آهنگ دارند، باعث می شود که وقتی مجددا آن آهنگ را گوش می دهند حس خوبی پیدا کنند ولی زمانی که ارتباط آنها به طرز ناراحت کننده و غم انگیزی قطع گردد؛ گوش دادن همان آهنگ حس بدی در آنها ایجاد می کند. از این استراتژی می توان برای بازگشت مجدد کسی که با شما قطع ارتباط کرده است استفاده کنید. می توانید چند نمونه از آهنگ ها و عکس هایی که با آن خاطره های مثیتی دارید برای کسی که شما را ترک کرده بفرستید و از این طریق او را به یاد آن خاطرات بیاندازید و حس خوبی که در حین شکل دهی آن خاطرات داشته، باری دیگر برایش زنده کنید. مطمئن باشید اگر دوستتان داشته باشد این سوال برایش ایجاد می شود که چرا این رابطه تمام شد؟ البته مراقب باشید که خاطراتی را انتخاب کنید که مطمئن باشید برای او نیز معنادار است و حس خوب و فوق العاده ای نسبت به آنها دارد. به طور کلی استراتژی اول برای عاشق کردن فرد مورد نظر و استراتژی دوم برای بازگشت یک نفر به رابطه است.

مقالات مرتبط

عشق و رابطه و ان ال پی ان ال پی چیست؟ پالو آلتو و ان.ال.پی ( توسط سهیلا سروش نیا) كاربرد علم ان . ال . پي . و اناگرام و علوم نوين در زندگی (توسط امیرحسین غروی یکتا) تاریخچه ان ال پی
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله