مقالات کانون ان ال پی

به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .

11 دی 1398
527 بازدید

امتحان کنید و ببینید که چگونه میشود. چقدر پول برا ی من کافیست تا بتوانم زندگی ام راطوری که دوست دارم بگذرانم و احساس خوبی نسبت به خودم داشته باشم ؟ این سوال تماما در مورد پول نیست. بلکه اهداف شما را هم شامل میشود و حتی روهایا و خواسته های شما .

چگونه شبها به سرعت و راحت خوابمان ببرد؟

ما در اینجا هسته ی اصلی بی خوابی  را بررسی می کنیم. خیلی از ما سعی می کنیم تا در طول روز خود را خسته کنیم  یا شب قبل خواب شیر بنوشیم،چای بدون کافئین بخوریم و دوش بگیریم،فیلم ببینیم ویا موسیقی ملایم گوش کنیم و... و هر راه دیگری که خوابمان ببرد.

اما اگر همه ی اینها را امتحان کرده اید و هنوز هم خوابتان نبرده است  شاید به این دلیل است که ریشه ی اصلی بی خوابی خود را کشف نکرده اید؟ دو تفکر اصلی در ذهن ما وجود دارد  که از خوابیدن راحت ما جلوگیری  می کند. اصلیترین موضوع مشغله ی فکری است.انگار که ذهن هنگام شب در حال پرواز کردن است. انواع تفکرات، توهمات و اتفاقت در طول روز ،دغدغه های فردا  دقیقا زمانی که چشم ما بسته می شود  تا بخوابیم این افکار از دور و نزدیک هجوم  می آورند.خیلی ها قبل از خواب ریلکسیشن می کنند و بدن خود را از آن حالت سفت و سخت رها می کنند ،درحالیکه کاری که باید بکنیم این است که ذهن را آزاد سازیم.

دلیل مهم دیگر این است که دایم فکر می کنیم چرا من نمی خوابم و چرا خوابم نمی برد؟

شبها ما داستان می سازیم ،اگر می خواهیم بخوابیم باید داستان را کامل بسازیم.از هر تکه ای از افکار داستانی رها شده نگذاریم،بلکه داستان را تمام کنیم و بعد فکر بعد

به خودمان اجازه دهیم تا یک فکر هجوم آور به ذهنمان خطور کرد با آغوش باز از

به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .

چقدر پول کافیست؟

این سوالیست که همه از خود میپرسیم. قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید چند کلمه ای را به سوال اضافه کنیم .

کافی برای چه؟

امتحان کنید و ببینید که چگونه میشود. چقدر پول برا ی من کافیست تا بتوانم زندگی ام راطوری که دوست دارم  بگذرانم و احساس خوبی نسبت به خودم داشته باشم ؟

این سوال تماما در مورد پول نیست. بلکه اهداف شما را هم شامل میشود و حتی روهایا و خواسته های شما .

اگر شما پول کافی برای رسیدن به اهدافتان ندارید حتما مانعی در ذهن  شما برای بدست آوردن اهدافتان وجود دارد .

ان ال پی تکنیکهایی به شما آموزش میدهد و ابزاری در اختیارتان میگذارد و یکی از آنها پرسشی ساده از خودتان است .

همین حالا از خودتان بپرسید. اگر من پول کافی ندارم چه مانعی جلوی راه من را گرفته؟

این سوال ممکنه خیلی ترسها و شبهه هاو تعارضها را برای شما روشن کند .

من اینجا چند نمونه از ترسهای عمومی را برای نداشتن پول کافی عنوان میکنم .

1- من پول کافی ندارم چون لیاقت داشتنش را در خود نمیبینم و معمولا در این مواقع عنوان میکنیم که شانس نداریم این همان نداشتن لیاقت برای دارا بودن پول است .

2- من پول کافی ندارم چون از ریسک کردن و شکست خوردن میترسم .

3- میترسم جنبه پولدار شدن نداشته باشم .

4- ممکن است دوستانم را از دست دهم یا مجبور باشم به آنها پول قرض دهم .

5- پولدار شدن اشتباه است زیرا باعث میشود کسی فقیر باشد .

و خیلی باورهای اشتباه دیگر که ما اسمش را میگذاریم باورهای محدود کننده .

اگر شما هم باورهای محدود کننده دارید هر چه که هست بدون تعارف نسبت به خودتان عنوان کنید چون دانستن این باورها اولین قدم برای پولدار شدن است .

بنیانگذاران ان ال پی و به دنبال آنها محققان دیگر در این کار تکنیکهایی طراحی کردند برای از بین بردن این باورهای محدود کننده به نام تکنیک تغییر باور .

ادامه ی مقاله شماره 3
به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید

برای یک لحظه تصور کنید شما فردا صبح با این تصور از خواب بیدار میشوید که من به پول زیادی نیاز دارم تا بتوانم آن را به صورت عاقلانه سرمایه گذاری کنم تا هم به نفع خودم باشد و هم به نفع دیگران.من آدم خوبی هستم و شایستگی داشتن موفقیت مالی را دارم.و باور دارم این اتفاق می افتد زیرا من توانا هستم.

دگیری ادامه میدهم و اگر کاری را امتحان کردم که نشد میتوانم تجربه ای بیاموزم و به راهم ادامه دهم .من مشتاق رقابت با خودم هستم زیرا که من را برای رسیدن به هدف یاری میدهد . شخصی با اینگونه باور همیشه موفق است.و این شخص میتوانید شما باشید .فکر کنید چقدر زندگی شما تغییر خواهد کرد زمانی که اینگونه بیاندیشید .

اول از همه باعث میشود تا شما نشانه هایی ببینید که از این باور شما حمایت میکند.که ما اصطلاحا میگوییم انگارشانس با من یار بود امروز .

و بعد فکر کردن شما به سمت تفکر مثبت پیش خواهد رفته رفته کلمه نمیتوانم از دایره لغات شما حذف خواهد شد.و به جای آن فکر میکنم میتوانم و کم کم چگونه میتوانم جایگزین خواهد شد .

این زبان باعث میشود شما به این نتیجه برسید که میتوانید به اهداف خود برسید حتی اگر ندانید از کجا شروع کنید . این زبان کم کم دریچه هایی از زندگی و افرادی را نشان میدهد که شما تا به حال به آنها دقت نکرده بودید و شما را به سمت خواسته هایتان هدایت میکند. و به همان نسبت شما را از فعالیتها و تفکرات منفی قبل دور نگه میدارد .

و اما .. فقط به گفتار نیست . گفتار مرحله ابتدایی راه است .

مرحله بعدی همراه کردن ضمیر ناخوداگاه با ضمیر آگاه شماست .

مغز انسان بسیار پیچیده است و ضمیر ناخودآگاه منبع بی انتها از خاطرات و برنامه ریزیهای قبلی ما انسانها که از دوران کودکی صورت گرفته است. و همین باعث تعارضهایی در رابطه با هر هدفی در زندگی میشود . برای مثال شما کودکی هستید که والدیتان هنگام صحبت به هم میگویند انسانهای پولدار به بهشت نمیروند یا پولدارها دزدند . این باور در شما شکل خواهد گرفت برای اینکه به بهشت بروم باید فقیر باشم و کم کم فراموش میکنید شنیده ها را اما باور شکل گرفته در ناخودآگاه شما ماندنی میشود. در ان ال پی ریشه باورهای شما با تکنیکهایی پیدا میشود .

برای تغییر باورهای محدود کننده اول باید باور را پیدا کنیم.بعد تصویر این باور را مخدوش میکنیم و در اخر آن را با یک باور صحیح جایگزین میکنیم. که این باور صحیح توسط خود شما تعیین میگردد تا طبیعی بودن خود را داشته باشد .

by Merilee Dannemann

ویید از کجا می دانید اگر بیشتر بخوابید حتما موفقیت بدست می آورید؟

ممکن است روز بعد هم خسته باشید اما همچنان به کارت ادامه دهی و می دانی موفق خواهی شد. حتی ممکن است 4 ساعت خواب دیشب خیلی مفیدتر از 8 ساعت خواب هر شب باشد و روز کاری بعد را خیلی موفق تر ادامه دهید. گاهی اوقات هم شاید کم خوابی شب پیش مفید نباشید و فعالیت کاری ما را کاهش دهد و روز بعدش نیز همینطور چند روز پشت سر هم  اما تا آخر که ادامه ندارد و ما بالاخره از خستگی خوابمان می برد و هنگامیکه بلند می شویم سر حال تر و خلاق تر از هر زمان دیگرباشیم.

نتیجه می گیریم که شما از دریچه ی دیگری به این بی خوابی نگاه کنید:
1- با افکاری که هجوم می آورند روبرو شوید.داستانی بسازید و نتیجه داستان را مشخص کنید.

2-بلند شوید و افکارتان را یادداشت کنید

3- بدانید کم خوابی یا خواب بیشتر تضمینی برای بهتر بودن نیست.

این دو سوال را نیز پاسخ دهید:

آیا خواب زیاد دلیل بر خوشحالی و آرامش است؟

آیا خواب کم دلیل عدم موفقیت است؟

امشب اینها را امتحان کنید و بگویید برایم مهم نیست کم می خوابم یا زیاد مراقب خودتان باشید و بدانید افکار شما اوضاع و احوالتان را می سازند.

 

 

مقالات مرتبط

توقع مادر و پدر آگاه ، فرزند سالم ، خانواده ی شاد چگونه شبها براحتی بخوابیم قبل از شروع رابطه بیاندیشید به خودتان ذهن ثروتمند هدیه دهید .
درباره این مقاله نظر بدهید.
3.92.96.236
ارسال نظر
نظر در مورد این مقاله