مصاحبه با دکتر کوروش معدلی

مصاحبه با دکتر کوروش معدلی | کانون ان ال پی ایران

از آنجا که علاقمندان به NLP سوالات متعددی را در رابطه با NLP مطرح می کنند از شما دعوت کردیم تا به عمده سوالات پاسخ دهید . قبل از هر چیز لطف کنید يك معرفی از خودتان داشته باشید

با عرض سلام خدمت همه دوستان و دوستداران NLP که به سایت ما مراجعه می کنند . خیلی خوشحالم که در ارتباط با ما هستید و خداوند را شکر می کنم که هر روز بر تعداد علاقمندان NLP اضافه می شود و در کشور عزیزمان شاهد توسعه NLP به صورت کسترده هستیم .

من دکتر کوروش معدلی هستم بنیانگذار NLP آکادمیک در ایران
از سال 1380 بنده کانون NLP را بنیان گذاشتم و این علم را در ایران ارائه دادم .

-آقای دکتر شما از لفظ NLP آکادمیک استفاده می کنید این امکان وجود دارد که علتش را توضیح دهید ؟
از لفظ NLP آکادمیک استفاده می کنیم به دلیل اینکه متاسفانه در کشور ما افرادی هستند که NLP را مطرح می کنند و آن NLP استاندارد نیست . زمانی که من به ایران وارد شدم به خصوص اشخاصی بودند که علومی که هیچ ارتباطی به NLP نداشت را به عنوان NLP مطرح می کردند و در آن زمان  2 یا 3 کتابي  در این زمینه به چاپ رسیده بود و از طریق آنها مردم با NLP آشنا شده بودند و به اشتباه سراغ این NLP های کاذب می رفتند و لفظ آکادمیک باعث شد ما اين دو را از هم تفکیک کنیم و این هوشیاری را به علاقمندان بدهیم که یک NLP استاندارد وجود دارد و با آن NLP های کاذب که حتی الان هم وجود دارد متفاوت است .
می توانستیم از لفظ استاندارد استفاده کنیم . در عین حال این لفظی است که به عنوان NLP علمی نیز استفاده می شود .

-آقای دکتر از سوابق و بیوگرافی خودتان بفرمایید و چطور شد که به این علم علاقمند شدید و به آن گرایش پیدا کردید ؟
مطالعات من در رابطه با روانشناسی و انسان شناسی و رفتار شناسی بر می گردد به زمان نوجوانی یعنی تقریبا حدود 10 سالم بود که به دلیل انجام ورزشهای رزمی علاقمند به مباحثی که مربوط به انسان می شود شدم . از جمله عملکرد فیزیکی و روانی انسان . به همین دلیل در این زمینه شروع به مطالعه کردم و اولین سمینار و سخنرانی ها را هم در همین زمینه در مدرسه ای که تحصیل می کردم انجام دادم در آن زمان ١٤ سال داشتم .